Plastohliníková okna

Skvělé tepelné a izolační vlastnosti plastových oken a vzhled oken hliníkových? Ano, už i to je v dnešní době dostupná varianta nabízených oken – tzv. plastohliníková okna.

Základem je klasické plastové okno (v naší nabídce se jedná o kvalitní semdmikomorový profil Softline 82, třídy A), což je považováno za velkou výhodu, jelikož tepelných a izolačních vlastností plastových oken nedosahují žádné jiné materiály. Toto plastové okno je z vnější strany opláštěno hliníkovými plechy (tzv. ALU klipy), které vašim oknům zajistí dlouhou životnost, ochrání je před slunečním svitem, a tím pádem i před tepelnou roztažností rámů a křídel.
Dalším aspektem pro výběr plastohliníkových oken je estetický dojem, kde vzhled okna z exteriéru vypadá jako celohliníkové, přičemž se jedná o levnější verzi, než kdyby byly otvorové výplně celohliníkové.

Kvalitní plastové profily třídy A včetně hliníkových klipů dodává pro naši společnost německá firma VEKA AG. Hliníkové plechy jsou dodávány v surovém stavu, a až poté jsou povrchově upraveny na přání zákazníka práškovými barvami – vybírat můžete ze vzorníku RAL, takže v tomto ohledu se vašemu vkusu meze nekladou.

Nemůžete se rozhodnout mezi okny z plastu nebo z hliníku? Známe řešení!

Vybíráte nová okna do svého interiéru, ale stále se nemůžete rozhodnout, jaký druh materiálu zvolíte? Přemýšlíte zejména mezi plastem a hliníkem? Oba druhy oken (plastová i hliníková) mají své charakteristické přednosti. Nemůžete se rozhodnout, zda raději zvolíte vyrovnaný poměr kvality a ceny oken plastových společně s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi nebo raději pevnost oken hliníkových? Známe ideální řešení!

Pořiďte plastohliníková okna!

Jestliže se nemůžete rozhodnout, jestli vybrat okna z plastu nebo z hliníku, mohou být ideálním řešením plastohliníková okna. Jedná se o druh oken v kombinaci obou materiálů. Plastohliníková okna si zachovávají základní přednosti obou materiálů a navíc i eliminují nedokonalosti. Tato okna dosahují vynikajících tepelně-izolačních parametrů kvalitních plastových oken a navíc disponují vzhledem a odolností oken hliníkových. Zatím se ale dají najít jen u některých zkušených výrobců.

Jedním z nich je BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

Jedním z mála výrobců oken v kombinaci materiálů plastu a hliníku je česká společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o., jeden z nejuznávanějších výrobců výplní stavebních otvorů na českém trhu. Základní konstrukci okna tvoří kvalitní plastové profily, které jsou z vnější strany oplechované hliníkovými plechy. Okno tak působí vzhledem hliníkového, ale zároveň jsou jeho pořizovací náklady mnohem nižší, než v případě celohliníkových oken

Další přednosti plastohliníkových oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

Výroba plastohliníkových oken u společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. probíhá výhradně z profilů třídy A. Konkrétně se jedná o semdmikomorový profil Softline 82 od německého výrobce VEKA AG.Tyto profily dosahují vynikajících tepelně-izolačních vlastností. Navíc jsou opláštěny tzv. ALU klipy, hliníkovými plechy pro větší eleganci i odolnost. Plechy jsou dodávány v surovém stavu. Lakovány práškovou barvou jsou až na přání zákazníka do konkrétních odstínů.

let na trhu

Realizovaných zakázek

ZADAT POPTÁVKU

OBRATEM SE VÁM OZVE OBCHODNÍ ZÁSTUPCE A PROJDE S VÁMI VAŠE POŽADAVKY

Barevná provedení

anodizací – eloxováním: chemicko-tepelná povrchová úprava výrobků, spočívající ve vytvoření ochranné vrstvy oxidu hliníku, tato vrstva již dále neoxiduje, tato přírodní oxidická vrstva propůjčuje hliníku, za normálních klimatických podmínek, relativně vysokou odolnost proti korozi

práškovým nástřikem – nanesením prášku na hliníkové profily a následné vytvrzení v peci, barevné provedení dle stupnice RAL a imitace dřeva

kašírováním – nalepením folie

Nabídka kování

Kování u systému HUECK

Okna: otevíravěsklopná, otevíravá, ven výklopná, sklopněposuvná, posuvná, zdvižněposuvná, stulpová,

Veškerá kování jsou vyrobena z nerezavějících dílů, táhla jsou z hliníkového profilu, uzavírací díly jsou ze zinkové slitiny.

Maximální hmotnost křídla – pro okna otevíravá a otevíravěsklopná je 160 kg.

Série LAMBDA 77L pro okna posuvná a zdvižněposuvná 400 kg série VOLATO M

Ovládací kliky s převodem na povrchu křídla nebo skryté v mezeře mezi křídlem a rámem.

Okenní kování v bezpečnostní třídě dle EN 1627 WK 2 i WK 3 pro okna otevíravá , otevíravěsklopná, sklopněposuvná. Pro okna posuvná série VOLATO M bezpečnostní třída dle EN 1627 WK 2.

Zasklení hliníkových oken a dveří

Sklo tvoří podstatnou část každého plastového okna a dveří, proto jsou jeho tepelné a zvukové vlastnosti tak důležité. Tepelně izolační prostup skel se vyjadřuje koeficientem Ug (W/m2K). Nabízíme různé typy zasklení, ať už bezpečností, protihlukové, protisluneční a izolační skla s tepelnou ochranou.. Důležité je abyste si rozmysleli, co od nových plastových oken očekáváte a podle toho si vybrali vhodný typ zasklení.

IZOLAČNÍ DVOJSKLO

Okenní výplně jsou standardně zaskleny izolačním dvojsklem tvořeného ze dvou jednoduchých tabulí skla. Vzdálenost mezi jednotlivými skly vymezuje dutý nerezový distanční rámeček (dodává se v různých šířkách, je pevný, je lepším izolantem než rámeček hliníkový). Ke zlepšení tepelně izolačních vlastností se meziprostor plní plynem – argonem. Skla jsou vyráběny v různých vyriantách, kterými lze docílit odlišných tepelných a izolačních vlastností skla. Standardní izolační dvojsklo se vyrábí o tloušťce 24 mm.

IZOLAČNÍ TROJSKLO

Výrazného vylepšení izolačních schopností se dosáhne rozdělením meziskelního prostoru další skleněnou tabulí. Když k tomu přičteme vyplnění inertním plynem (Argonem), dosáhneme vynikajících hodnot při výpočtu koeficientu prostupu tepla u zasklení. Trojskla jsou nejvíce používaná u nízkoenergetických a pasivních domů. Naše společnost nabízí možnost dosažení prostupu Ug= 0,6 W/m2K.                           

IZOLAČNÍ SKLO S TEPELNOU OCHRANOU

Nová generace tepelně izolačních skel udržuje v domě teplo, což znamená výrazné snížení nákladů na vytápění.

BEZPEČNOSTNĚ IZOLAČNÍ SKLO

Tvrzené bezpečnostní sklo je díky svému speciálnímu tepelnému zpracování obzvláště odolné proti prasknutí.

PROTIHLUKOVÉ IZOLAČNÍ SKLO

Spolehlivě chrání před hlukem, což je dáno zvětšeným prostorem mezi tabulemi a použitím speciálních plynů mezi skly.

PROTISLUNEČNÍ IZOLAČNÍ SKLO

Skla zabraňují zahřívání interiéru, šetří energii a aktivně přispívají ke zlepšování životního prostředí.

ORNAMENTÁLNÍ SKLO

Ornamentální sklo má hodně podob a funkcí. Ornamentální sklo je kombinací průhlednosti se vzhledem.

SKLO S POVLAKEM IPLUS LS

Novinkou se kterou přicházíme v nabídce našich produktů je sklo s povlakem iplus LS, které tvoří základ pro celou škálu vysoce kvalitních izolačních zasklení Thermobel. Výborné izolační vlastnosti v kombinaci s vysokou hodnotou solárního faktoru izolačního trojskla Thermobel TG iplus LS umožňují využít tepelných zisků ze slunce jako přírodního zdrojeenergie. Izolační zasklení je tak ideální pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech.

Porovnání oken

Kladete si otázku, jaká okna jsou nejlepší – jestli zvolit plastová okna, hliníková okna nebo palstohliníková okna? Podívejte se na následující porovnání, které Vám pomůže při rozhodování.

Plastová okna

+ široká nabídka materiálů

+ atypická řešení

+ rychlost výroby

+ nižší cena

– kratší životnost

– vyšší nároky na údržbu

Hliníková okna

+ luxusní vzhled

+ vysoká životnost

+ vysoká životnost

+ dostupnost

– vyšší cena

– delší čas výroby

Plastohliníková okna

+ široká nabídka materiálů

+ atypická řešení

+ rychlost výroby

+ dostupnost

– kratší životnost

– vyšší nároky na údržbu

Kontakní formulář

Potřebujete více informací nebo chcete zadat poptávku? Využijte náš formulář. 

    Vyplňte kontaktní formulář. V krátkém čase se Vám ozve náš pracovník, který s Vámi probere Vaše požadavky, představy a potřeby. Další kontakt pak probíhá telefonicky, nebo osobně přímo s konkrétním pracovníkem, který Vám je k dispozici.

    Železárenská 315, 272 01 Kladno

    +420 605 283 581

    info@bohemiaplast.cz