máte nějaký dotaz? zavolejte
+420 605 283 581

6.díl - údržba plastových oken

Jak na montáž plastových oken a jak s nimi správně manipulovat?

V tomto díle speciálu o plastových oknech se budeme věnovat správné montáži plastových oken a jejich manipulaci.

Začněme se samotnou montáží nových plastových oken. Nechceme nijak podceňovat vaše schopnosti, ale při této činnosti je vždy lepší přenechat práce profesionálům. Naše firma je vždy připravena montáž provést. Montáž oken vyžaduje nejen pečlivost a čistotu, ale také je nutno produkt do stavby kvalitně, odborně a odpovídajícím způsobem zabudovat. Jedině tak dokáží nová okna plnit své funkce v oblasti estetické, ale především tepelně izolační. Pro profesionály se jedná o relativně jednoduchou činnost, protože s ní mají bohaté zkušenosti a vědí, jak na to. Mnozí amatéři by si s touto montáží nevěděli rady a pokud chcete mít jistotu správného provedení, můžete se na nás kdykoli obrátit

I v případě, že svěříte montáž oken do našich rukou, stále na vás čekají nutné činnosti při jejich údržbě. Pokud ovšem i údržbu zanedbáte a tímto následkem dojde k poškození oken, i v takovém případě jsme vám schopni pomoci. Jak už jsme zmiňovali v úvodním díle našeho speciálu, případné zbytky malty po stavební činnosti nebo jen montáže okna je nutno odstranit neprodleně a zároveň velice opatrně. Nikdy ne nasucho. Maltu omýváme postupně při vydatném smáčení vodou, případně vodou s trochou mycího prostředku. Dbáme rovněž na opatrné odstranění zbytků ochranných fólií nejlépe do prvního měsíce ode dne montáže. Funkčnost výrobku kontrolujeme pravidelně, nejlépe denně.

Veškeré informace ohledně údržby už Vám byly poskytnuty v minulých dílech, přikročíme proto rovnou k obsluze, tedy manipulaci s Vaším novým výrobkem.

 

Jak správně obsluhovat plastová okna?

Průvan je pro většinu plastových oken tím největším nepřítelem. Pokud větráme jednorázově dokořán otevřenými okny, okna rozhodně nesmí zůstat bez dozoru. Všichni víme, co dokáže udělat průvan a velké rány mohou poškodit funkčnost oken. Okna musí tedy proti průvanu být zajištěna a zabezpečena.

Ve vlastním zájmu při jakékoliv manipulaci a údržbě nesmíte zapomínat na svou bezpečnost ani na bezpečnost ostatních. Samozřejmě hrozí riziko přiskřípnutí, tedy zranění částí těla v oblasti mezi křídlem a rámem, proto pečlivě dbejte na to, abyste se takové nepříjemné situaci vyhnuli nejen Vy, ale především vaše děti.

V souvislosti s obsluhou si dále zopakujeme zásadní body z úvodního dílu našeho speciálu. Rozhodně byste je měli mít na paměti a snažit se je pokud možno stoprocentně dodržovat. Jsou totiž pro manipulaci zásadní.

 

Chcete-li zachovat nejen dlouhou životnost oken, ale i jejich bezpečnost, je třeba držet se několika základních bodů, které je významně ovlivňují. Kterých?

Takových bodů o správné manipulaci bychom zde mohli opět uvést bezpočet. My jsme vám ve všech šesti dílech představili ty nejdůležitější tipy a zásady, aby vám nová plastová okna sloužila co nejlépe co nejdelší dobu. Na závěr nám nezbývá než doufat, že jste při pročítání našich tipů a doporučení nalezli přinejmenším to, co jste hledali, lépe však i více.

Pokud Vaše plastové okno nefunguje dokonale bez vad, neprodleně jej zabezpečte a nechte opravit odbornou firmou, nesmíte jej dále používat, neboť hrozí nebezpečí poranění.


BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o., Železárenská 315, 272 01 Kladno, IČ: 24725447, DIČ: CZ24725447 - Google+ / mapa stránek

Telefon: 312 247 684-5 (ústředna), GSM: 605 283 581, Fax: 312 248 934, E-mail: info@bohemiaplast.cz

Created 2013 - www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - miniportál Akrij.com